از ژل رویال بدانیم

ژل رویال چیست؟

ژل رویال عسل که به نام های ژل سلطنتی ، ژل ملکه زنبور عسل در میان مردم شناخته شده است، یک ماده شیری رنگ است که فقط غذای ملکه زنبور ها یا زنبور سلطنتی از آن بعنوان غذا استفاده می کند پس یک ماده بسیار قوی و محدود و با قیمت بالا می باشد.ژل سلطنتی عسل یک ماده بسیار پر انرژی و جزو مواد گرم بوده که دارای خواص درمانی و فواید زیاد است که برای برطرف کردن بسیاری از بیماری ها در طب ایرانی سنتی استفاده می گردد. در این مطلب سعی خواهیم کرد فواید و مزایای استفاده از ژل رویال را شرح دهیم و در نهایت در صورت نیاز به تهیه می توانید از فواید ژل رویال  مطلع گردید و آنرا بصورت آنلاین تهیه نمایید.
ژل رویال خالص طبیعی دارای شرایط نگهداری خاصی می باشد و تمامی خواص درمان آن در ماندگاری محصول و نگهداری صحیح از آن می باشد.ژل رویال  را می توان یک معجزه طبیعی نام برد که کمک بزرگی به افزایش سیستم ایمنی بدن و محافظ بدن در مقابل بیماری ها انجام میدهد.
ژل سلطنتی رویال عسل در واقع ماده ای است که در آن علاوه بر وجود شهد گیاهان مختلف ، ترشح غدد زنبورهای عسل نیز وجود دارد لذا دارای ترکیب گیاهی و حیوانی بوده و خاصیت و فواید درمانی آن از عسل بسیار بیشتر و شگفت انگیز تر است.
ژل رویال یک ماده واقعا معجزه آسا است که علاوه بر بالابردن قدرت ملکه زنبور ها در انسان نیز قدرت و توانایی جسمی را بسیار زیاد می کند.این ژل حاوی 60 الی 70 درصد آب (ترشح غدد زنبور عسل ) ، 10 تا 16 درصد قند، 3 تا 6 درصد چربی، و 2 الی 3 درصد ویتامین، املاح و اسیدهای آمینه است. این ماده به منظور رشد و نمو زنبور ملکه تولیدمی گردد.

 ژل رویال دارای فواید و مزایای بسیار زیادی است، به طوری که امروزه شاهد آن هستیم که بسیاری از دانشگاه های بزرگ در سرتاسر جهان در حال تحقیق و بررسی دقیق ترکیبات معجزه گر این ماده ی شفابخش هستند.

بسیاری از افرادی که از  ژل رویال استفاده کرده بودند، بیان کردند که با مصرف این مکمل شاهد افزایش بسیار زیاد در سطح انرژی و بهبود کارایی بدن خود بودند. همچنین این افراد بیان کردند که مصرف  ژل رویال به تنظیم بهتر ریتم خواب آن ها نیز کمک کرد.ژل رویال به طور چشمگیری شفافیت و زیبایی پوست آن ها را نیز افزایش داد.

خواص درمانی ژل رویال

مطالعات وسیعی از سال 1835 میلادی بر روی این ماده اعجاب انگیز صورت گرفته و خواص درمانی متعدد آن را به اثبات رسیده است که به برخی از آنها اشاره میشود:

 • میکروب کشی: ژل رویال به دلیل داشتن اسید چرب غیر اشباع ضد باکتری های استافیلوکوکوس اورئوس، اشرشیاکلی، سالمونلا تیفی (عامل حصبه) عمل میکند. همانطور در درمان عفونت های ویروسی که مجاری تنفسی را درگیر می کند موثر است. در ژل رویال پروتئین قوی میکروب کشی بنام ریالیزین وجود دارد که اثر قوی بر ضد باکتری های گرم مثبت دارد.
 • جلوگیری از آلزایمر:در هر گرم ژل رویال یک میلی گرم استیل کولین وجود دارد. استیل کولین ماده مورد نیاز در انتقال پیام های عصبی در بدن انسان است. این ماده در درمان و جلوگیری از آلزایمر، رعشه و فراموشی بسیار موثر است و با آن میتوان فعالیت های فکری را افزایش داد.
 •  جلوگیری از فشار خون:استیل کولین باعث گشاد شدن رگ های خونی نیز شده و موجب کاهش فشار خون در افرادی که از فشار خون بالا رنج میبرند می گردد.
 • جلوگیری از تصلب شرائین:سخت شدن سرخرگهای قلب که با افزایش سن و افزایش کلسترول خون در بدن انسان ایجاد می شود و (HAD10) موجود در ژل رویال با کاهش ذخیره کلسترول در دیواره سرخرگ باعث کاهش فشار خون میگردد بنابراین از تصلب شرائین پیشگیری می کند.
 • جوانی و شادابی پوست و ضد پیری:کلاژن، لسیتین، تیامین و ویتامین های A,C,D,Eموجود در ژل رویال برای پوست بسیار مفید است.کلاژن، موجب اتصال بافت به یکدیگر شده و از چروک خوردن پوست جلوگیری می کند. همچنین طول عمر سلولها را نیز افزایش میدهد ضمنا اثر ضد التهابی ژل رویال در روند بهبود زخمهای پوستی نیز موثر است.
 • ضد سرطانی:ماده (HAD10) به ژل رویال خاصیت ضد سرطانی بخشیده است. همچنین از طریق خاصیت ضد فعالیت استروژن، این ژل مانع رشد سلولهای سرطانی در سرطان پستان میشود. این ماده میتواند سلول های ایمنی را وادار به تولید مواد و عوامل ضد تومور در بدن کند. از جمله این مواد می توان به عامل نکروز دهنده تومور و اینترفرون گاما اشاره کرد. در مشاهدات آزمایشگاهی افزایش مواد فوق در کشت سلول همراه با ژل رویال تایید شده است.
  این ماده بسیار مغذی، تاثیر خوبی بر بهبود بیماران سرطانی بعد از پرتو درمانی و شیمی درمانی دارد و باعث افزایش سرعت تولید گلبولهای سفید (WBC) در خون میشود.
  بر اساس مشاهدات و تحقیقاتی که تاکنون به دست آمده و همچنین با عنایت به نظر گذشتگان ما در طب سنتی ژل رویال می تواند در تمامی سنین مصرف شود و به عنوان مکمل غذایی مناسب در رژیم غذایی قرار گیرد. البته این ماده اعجاب انگیز به دلیل خواص فوق العاده اش برای افراد بالای 50 سال به طور خاص توصیه میشود.

با این حال ترکیب  تمامی انواع ژل رویال یکسان نبوده و تحت تاثیر  فاکتورهایی مانند موقعیت جغرافیایی و محل زندگی زنبورها، موقعیت زمانی (فصول مختلف سال) و گل های موجود در آن ناحیه متفاوت است.

یکی از ترکیبات فعال موجود در مکمل ژل رویال، ماده ای به نام رویالیزین است؛ این ترکیب یک اسید چرب بوده که دارای خواص ضد باکتریایی منحصر به فردی است. البته پپتیدهای موجود در مکمل ژل رویال نیز دارای خاصیت ضد باکتریایی موثری هستند.

ژل رویال حاوی ۱۸۵ ترکیب فعال بیولوژیکی است. وجود هورمون هایی مانند تستوسترون، پروژسترون، پرولاکتین و استرادیول در ترکیبات ژل رویال گزارش شده است. ژل رویال همچنین حاوی ترکیباتی به نام فلاونوئید نیز است که فواید بسیاری را در جهت بهبود سلامتی بدن ارائه می دهند.

تقویت سیستم ایمنی با ژل رویال

ژل رویال و تاثیر آن بر تقویت قوای جنسی

بهبود عملکرد مغزی

 برای بیماران آلزایمری

خواص ژل رویال در دوران یائسگی

ژل رویال  و تاثیر آن بر خستگی

تنظیم فشار خون

بهبود دیابت با ژل رویال

 پیشگیری از پوکی استخوان

تاثیر آن بر بهبود گوارش

خواص ژل رویال بر درمان زخم

درمان ناباروری مردان

 درمان چاقی

یکی از بهترین راه حل ها برای کنترل چاقی کنترل متابولیسم بدن می باشد. ژل رویال با کنترل متابولیسم بدن تاثیر فوق العاده ای در درمان چاقی دارد.

مصرف ژل رویال باعث افزایش گرمای تولیدی بدن می شود و افزایش گرما بر افزایش سوخت و ساز تاثیر مستقیم دارد. افزایش سوخت و ساز نیز باعث کاهش وزن می شود.

خواص ژل رویال در چیست؟

این ماده لیمویی یا شیری رنگ که بسیار پر ارزش و گران بها است دارای حالتی ژله مانند است که در دهان آب می گردد دارای ویتامن ها و مکمل ها مفید بر بدن است. ژل رویال دارای پروتئین ، اسید های آمینه و آنتی اکسیدان  است که ارزش دارویی دارد و یک مکمل غذایی طبیعی در طب سنتی ایرانی بعنوان داروی طبیعی و ارگانیک استفاده می شود.
از مهمترین خاصیت های ژل رویال می توان موارد زیر را نام برد که توانایی بالا بردن تقویت عمومی بدن ، به تعادل رساندن سیستم ایمنی بدن ، بالا بردن حافظه ، محرک رشد قدی در کودکان در دوران بلوغ ، اثرات آنتی اکسیدانی بالا ، تنظیم فشار خون.

یکی از مهمترین مواردی که این ماده شگفت انگیز مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است این است که ژل رویال یک ماده طبیعی بوده و در طبیعت بیرون آمده است و هیچ گونه عوارضی در آن مشاهده نشده است و از روش های ترکیبی کارخانه ای یا شیمیایی در ان پرهیز شده است بر همین منظور استفاده از این مکمل دارویی قوی در بیماری هایی همچون سرطان ، بالابردن توان جسمی در ام اس ،  افزایش قدرت باروری ، برطرف شدن نازایی و ناباروری ، کاهش کسترول خون ، افزایش حافظه ، درمان کم خونی و… می باشد.
در نگهداری در دراز مدت ژل رویال حتما در فریزر باید انجام  گردد تا خاصیت آن از بین نرود و برای استفاده از ژل رویال عسل می توانید آنرا با عسل مخلوط کنید ، یا بصورت خالی در دهان گذاشته تا در دهان آب گردد. حتما توجه کنید که برای استفاده از ژل رویال از قاشق پلاستیکی یا چوبی استفاده کنید و به هیچ عنوان از قاشق های فلزی استفاده نکنید زیرا تمام خاصیت ژل رویال عسل از بین می رود.برای استفاده طولانی و نگهداری آن می توان آنرا فریز کرد و به مدت طولانی تا 6 ماه نگهداری کرد.
برای استفاده از ژل رویال طبیعی را میتوانید آنرا با سایر شربت های گیاهی نیز مخلوط نمایید ولیکن بهترین روش استفاده مخلوط کردن آن با عسل و یا استفاده خالی از آن است.
این محصول برای همگان به جز کودکان زیر 2 سال  و خانم های شیر ده توصیه نمی شود ولیکن برای بقیه اقشار استفاده از آن بلامانع بوده و دارای خواص درمانی و فواید فروانی است.
با توجه به قیمت بالای ژل سلطنتی رویال بسیاری دیده شده است که فروشندگان این محصول آنرا با ناخالصی هایی دیگری مخلوط می کنند که این امر علاوه بر آنکه باعث پایین آمدن قدرت و خواص ژل رویال می گردد در بعضی موارد دیده شده است که باعث بروز اختلالات شیمایی در بدن انسان می گردد.
ژل رویال هر چه تازه تر باشد بسیار مقوی تر است و از فروشنده این محصول بخواهید که محصول تازه ، طبیعی و بدون مواد نگهدارنده را در اختیار شما قرار دهد تا در هنگام استفاده برای بیمارانی همچون سرطانی و ام اس مشکل پیش نیایید و کمک شایانی در بهبود کیفیت زندگی این بیماران خواهد کرد.
یکی از مهمترین خواص درمانی ژل رویال

افزایش قدرت عمومی بدن و بالابردن سیستم امینی بدن است که این خاصیت ها کمک بسیار زیادی در بیماران سرطانی می کند که در طول مدت دوره شیمی درمانی قدرت عمومی بدن را افزایش دهند و بتوانند در مقابل سایر بیماری ها و ضعف و خستگی ناشی از آن مقاوت کنند.
از دیگر موارد استفاده ژل رویال برطرف کردن ضعف ، خستگی و سردردهای مزمن می باشد. که برای خانم ها ، خانم های باردار ( در صورت بالا نبودن قند خون ) ورزشکاران حرفه ای می باشد.داروی ژل رویال بالا بردن توان جسمی و جنسی را نیز دارد و از ان بعنوان یک داروی گیاهی برای برطرف کردن مشکل ناباروری و نازایی و افزایش قدرت باروردی نیز استفاده می گردد.

بخوانید:

ژل رویال برای ناباروری و نازایی

نشان داده شده است که ژل رویال تازه می تواند از شدت خستگی بکاهد. گروهی از محققان همکاران اثرات ژل رویال تازه را بر خستگی در موشها ارزیابی کردند. موشها را در 3 گروه در استخر کوچکی قرار دادند و وادار کردند تا در مدت 2 هفته 5 بار در آن شنا کنند. پایداری موشهای گروه ژل رویال درمقایسه با گروههای دیگر افزایش قابل توجهی داشت. یافته ها نشان می دهد ژل رویال می تواند خستگی بعد از فعالیت ورزشی را کم کند و این اثر با تازه بودن ژل رویال ارتباط دارد.

ژل رویال و عملکرد آن در بدن

ژل رویال می تواند بر عملکرد سیستم ایمنی تاثیر بگذارد. در مطالعه توسط گروهی از محققان، واکنش های آلرژیک توسط ژل رویال مورد بررسی قرار گرفت. نشان داده شده است این محصول اثرات تعدیل کننده عملکرد ایمنی دارد.واکنش حساسیت فوری را ساپرس کرده ، ترشح گاما اینترفرون از سلولهای CD4 T مهار شده و تولید IL4 از این سلولها  افزایش دارد. این نتایج نشان می دهد که ژل رویال می تواند پاسخدهی سیستم ایمنی را تعدیل کند.

اثرات ضد سرطانی ژل رویال

مطالعات مختلف محققان بر روی royall jell نشان می دهند که این ژل اثرات آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی دارد. گروهی از محققان در مطالعه ای اثرات ژل رویال را بر استرس اکسیداتیو و آسیب سلولی در موشها مطالعه کردند. بهبود بیوشیمیایی، هماتولوژیک و بافت شناختی در موشهای تغذیه شده با ژل رویال، نشان می دهد که این ماده دارای ظرفیت آنتی اکسیدانی می باشد. در مطالعه ای اثرات ژل رویال بر استرس اکسیداتیو و آپوپتوز در کلیه و کبد در موشهای درمان شده با سیس پلاتین بررسی  نشان داده شد ژل رویال اثر حفاظتی قابل توجهی بر روی کبد و کلیه دارد،

ژل رویال سطح پراکسیداسیون چربی را کاهش داد، سطح گلوتاتیون را افزایش داد و فعالیت گلوتاتیون-اس- ترانسفراز و گلوتاتیون پراکسیداز و سوپراکسید دیسموتاز را افزایش داد. در نتیجه می توان گفت می توان ژل رویال را در کموتراپی همراه سیس پلاتین تجویز کرد تا استرس اکسیداتیو و آپوپتوز ناشی از سیس پلاتین کاهش یابد. در مطالعه ای دیگراثرات محافظتی ژل رویال در مقابل استرس اکسیداتیو علیه کلیه در موشهای درمان شده با سیس پلاتین را بررسی کرده اند. در گروهی که ژل رویال همراه با سیس پلاتین داده شد، در پارامترهای استرس اکسیداتیو و پارامترهای بیوشیمیایی بهبود مشاهده شد. نتیجه اینکه ژل رویال دارای خواص آنتی اکسیدانی است.

 

 

 

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه برای “از ژل رویال بدانیم”

 1. I was excited to uncover this page. I wanted to thank you for your time for this particularly fantastic read!! I definitely loved every little bit of it and I have you saved as a favorite to look at new stuff on your blog.} {visit the following web site|visit the following site|visit the following web site|Visit Homepage|visit the following web site|visit my webpage|visit the following internet site|visit the following webpage|visit the following site|visit the following internet site

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.